İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aktör Öğretmen Akademisi

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün Öğretmen Akademileri bünyesindeki Aktör Öğretmen Akademisi katılımcıların hemen sonraki gün okullarında uygulayacakları pratiklere odaklanıyor.
Aktör Öğretmen Akademisi

Aktör Öğretmen Akademisi; duyguların farkında olmanın, pozitif düşünmenin, iyimser olmanın, hayata anlam katmanın ve olumlu cevap vermenin önemini kavrayan, kendisiyle ve çevresiyle barışık, çalışmaktan zevk alan, kendi gelişiminin çevresindekilerini gelişimine etki ettiğinin farkında olan bireylerin sınıflarımızda daha çok sahne almalarının önünü açmak maksadıyla Öğretmen Akademileri bünyesinde oluşturulmuştur.  22 hafta sürecek olan program alanında duayen isimlerin sahne aldığı bir gösteri şeklindedir. Kuramsal boyuta da yer verilen akademide asıl yeri kaplayan pratik yansımalardır.

Bu çerçevede beynin daha iyi nasıl kullanacağı sorusu ile başlayan serüven, yaratıcı drama, doğaçlama, pedagojik drama ve odaklanma gibi konularla devam etmektedir. Ünlü oyuncu ve akademisyenlerin ders verdiği aktör akademisi katılımcıların hemen sonraki gün okullarında uygulayacakları pratikleri içermektedir. Nisan sonuna kadar devam edecek olan Aktör Öğretmen Akademisi farklı konu ve konuklarıyla sahnede olmaya devam edecek.      

10-01-201910-01-201910-01-201910-01-2019

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.