İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AKBANK PROTOKOLÜ İMZALANDI

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen törende imzalanan Protokol ile “Akbank Ekonominin Kahramanı Çocuklar” Projesi 2014-2015 eğitim ve öğretim yılı tasarruf eğitimleri başlıyor.    
AKBANK PROTOKOLÜ İMZALANDI

Sabancı Üniversitesi işbirliği ile geliştirilen “Akbank Ekonominin Kahramanı Çocuklar” Projesi ile bu eğitim ve öğretim yılında 10 Bin öğrenciye ulaşarak tasarruf konusunda bir bilinç ve farkındalık yaratmaya çalışılacak. Protokol, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürmüz  Dr. Muammer Yıldız ve Akbank Bireysel Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Galip Tözge‘nin katılımıyla gerçekleştirilen bir törenle imzalandı.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Muammer Yıldız törende yaptığı konuşmada, Akbank´ın düzenlediği tasarruf eğitimlerini desteklediklerine işaret ederek, "Giderek daha fazla tüketim odaklı olduğumuz bir dönemde, öğrencilerimize harçlıklarını sadece harcamak için değil, yardım ve tasarruf için de kullanmaları yönünde bilgiler veren bu projeyi destekliyoruz" dedi.

Akbank Bireysel Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Galip Tözge de konuşmasında, “Akbank olarak, bankacılık sektörünün kamuoyunda tasarruf algısını uyandıracak, yaygınlaştıracak çalışmaları üstlenmesi gerektiğine inanıyoruz. Bu anlayışla Mart 2012´de başlattığımız Tasarruf Seferberliği kapsamında, Türkiye´de finansal okuryazarlığı yaygınlaştırmak için, ‘Akbank Ekonominin Kahramanı Çocuklar’ Projesini geliştirdik dedi. Proje çerçevesinde, bugüne kadar 30 Bin ilkokul öğrencisi ile harçlıklarını sadece harcamak için değil, aynı zamanda yardım ve tasarruf için de kullanabilecekleri anlatan etkinlikler düzenlediklerini belirten Tözge, “2014-2015 eğitim öğretim yılında Akbank Çocuk Tiyatrosu da tasarruf mesajları ile yollarda. Rachell Barnett’ın yazdığı “Aile Ağacı” isimli oyun ile 6 ili kapsayan Anadolu Turnesi’nde ilkokul öğrencilerine “Tasarruf ve aile değerleri” konusunda mesajlar vereceğiz. Hem okullardaki etkinliklerimiz hem de tiyatro sonrası çocuklara hediye ettiğimiz Akbank Uğurböceği Kumbaraları’nın, tasarruf yolculuğuna başlarken kendilerine yakın bir arkadaş olmasını diliyoruz. Eğlenceli ve ilgi çekici bir içerikle oluşturduğumuz web sitesi ile amacımız daha çok çocuğa harçlıklarını sadece harcamak için kullanmamaları gerektiği yönünde mesajlar vermek. Ekonominin Kahramanı Çocuklar Projesi ile pek çok ödüle layık görüldük. 2014 Stewie ödül programında Kurumsal Sosyal Sorumluluk Programı kategorsinde Bronze Stevie Ödül aldık. Ayrıca Financial World Innovation Awards Programında tüm dünyadan yapılan başvurular arasında finale kalan son dört program arasında yer aldık.Akbank olarak 200’e yakın gönüllümüz ile 30 bin çocuğumuza ulaşmış olmanın gurunu, bugün burada imzaladığımız protokolle yeni bir dönemde öğrencilerimize tasarruf anlatıyor olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz”  dedi. 

 

 


Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 455 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.