İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ahşap Oyuncak Her Yerde

Bayrampaşa İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, İstanbul Eğitim Günleri ve Özel Okullar Zirvesi’nde, ahşap oyuncak montajı ve boyama etkinliği gerçekleştirdi.
Ahşap Oyuncak Her Yerde

Dünyada önemli bir pazar oluşturan ahşap oyuncak üretiminde ülkeler arasında kıyasıya bir rekabet söz konusu. Bunun için Türkiye’nin hem üretime eğitimle destek vermesi hem de yerli üretim yapan sektörle iş birliği geliştirmesinin bu alandaki rekabet gücünü artıracağı bir gerçek. 

Ahşap Oyuncak Eğitimi

 Millî Eğitim Bakanlığımız, ülkede ihtiyaç duyulan ve büyük oranda ithal edilen ahşap oyuncakların tasarımı ve üretimi ile ilgili önemli bir adım atarak mobilya ve dekorasyon alanında üretim yapan mesleki ve teknik eğitim kurumlarında ahşap oyuncak üretimi için ilk pilot uygulamayı başlatmıştı. Böylece ahşap oyuncak eğitimi öğretim programının birlikte oluşturulması, sektör temsilcilerinin tecrübelerinin pilot okullara transferinin sağlanması, bu alanda eğitim verecek öğretmenlerin işbaşı eğitimlerine sektörün destek vermesi, öğrencilerin eğitiminin gerçek üretim ortamlarında yapılmasının sektör tarafından desteklenmesi gibi hususlarda önemli adımlar atıldı.  Bu proje kapsamında Bayrampaşa İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, pilot uygulama yapan okullarımız arasında yer alıyor.

İstanbul Eğitim Günleri

İstanbul Eğitim Günleri’nde özel okullar stantlarıyla yer alırken, veli ve öğrenciler hem özel okul stantlarından hem de konferans, seminer ve atölyelerden merak ettikleri birbirinden farklı konuları uzman konuşmacılardan dinleme fırsatını buldular.

Bayrampaşa İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen İstanbul Eğitim Günleri’nde İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün standında ahşap oyuncak montajı ve boyama etkinliği yaptı. Öğrencilerimiz ahşap oyuncağın okul öncesi eğitimde çocukların gelişimini desteklediğini göstermek istediklerini kaydettiler.

Öğrencilerimizin çalışmalarını yerinde inceleyen Personel Genel Müdürümüz Sayın Hamza Aydoğdu,  Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürümüz Sayın Muammer Yıldız ve İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, ahşap oyuncak üretimine her bakımdan desteklediklerini ifade ettiler. Millî Eğitim Bakanlığımızın bu alanda Türkiye´nin rekabet gücünü artırmak için hem üretime eğitimle destek verdiği hem de yerli üretim yapan sektörle iş birliği geliştirdiği vurgulandı.

21-03-201921-03-201921-03-201921-03-2019

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.