İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ağız Ve Diş Sağlığı

Ağız ve diş sağlığı konusunda bilinçlendirmek ve farkındalık yaratmak amacıyla Çemberlitaş Anadolu Lisesi'nde seminer düzenlendi.
Ağız Ve Diş Sağlığı

Uzmanlar, ağız ve diş sağlığının ilk adımının bebeklik döneminde başladığını ve süt dişi olarak adlandırılan ilk dişlerin, şekerli gıdaların fazla tüketilmesi ve ağız ile diş sağlığının öneminin toplumda iyi bilinmemesi nedeniyle daha çabuk çürüdüğünü belirtiyorlar. Ayrıca koruyucu diş hekimliği ile ilgili farkındalık gittikçe artarken, düzenli diş kontrolü sağlık yanında maliyet olarak da avantaj sağlıyor. Bu çerçevede Ağız ve Diş Sağlığı Haftası'nda Çemberlitaş Anadolu Lisesi'nde seminer düzenlendi.

Öğretmenlerimize yönelik seminerde İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Öğretim Üyelerinden Sayın Prof. Dr. Fatma Zeynep Aytepe ile Sayın Doç. Dr. Kıvanç Bektaş Kayhan katılımcıları bilgilendirdi. Diş temizliğine önem verilmemesi ve yanlış beslenme alışkanlıklarının yol açtığı sorunlar, dişleri ne zaman ve nasıl fırçalanması gerektiği ve ağız hijyeni üzerinde duruldu. Hasta olmadan sağlık kontrolü amaçlı diş hekimine gitmenin gerekliliğine, çocukların doğru fırçalamayı yapabilmeleri için el becerilerinin gelişmesinin önemine değinilen toplantıda, ağız ve diş sağlığıyla ilgili olarak bebeklikten erken çocukluğa, temel eğitimden sonraki süreçlere kadar bilinçli hareket etmenin çok önemli olduğu vurgulandı.

Ağız ve diş sağlığına dikkati çekmek, tedavi süreçlerine ilişkin güncel bilgilerin de paylaşıldığı seminer sonunda katılımcılara diş fırçası, macun ve bardak hediye edildi. Ağız ile diş sağlığında farkındalık kazanmak açısından önemli olan program sonunda İl Milli Eğitim Şube Müdürümüz Sayın Aysevin İnal, hocalarımıza katkılarından dolayı teşekkür etti ve kendilerine çiçek takdim etti.

02-12-201902-12-2019

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.