İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Adım Adım Doğa İşbirliği Projesi Protokolü İmzalandı

Adım Adım Doğa İşbirliği Projesi Protokolü İmzalandı

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı Genel Müdür arasında imzalanan “Adım Adım Doğa İşbirliği Protokolü” ile  Müdürlüğümüz tarafından belirlenen 2500 okulumuzdan 100.000 öğrencinin Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkını, istedikleri zaman rezervasyon yaparak ziyaret etmeleri hedeflenmektedir.

Biyolojik Çeşitlilik Hakkında Bilgilendirme, Nesli Tükenme Tehlikesi Altındaki Canlıların Korunması Hakkında Bilgilendirme, Uygulamalı Botanik Bilgilendirmesi, Doğadaki Canlıların Doğal Kamuflajı ve Çevremizdeki Canlılar Hakkında Bilgilendirmeyi amaçlayan proje çerçevesinde, Okul Müdürlüklerimizin talep etmeleri halinde çevre kulüpleri, doğa ve çevrenin korunması ile ilgili faaliyetler, bitki ve hayvan türleri üzerine olan her türlü deney ve uygulamalar, biyoloji sınıflarının (dilediklerinde) her yarı dönemde iki derslerini Park’ta yapmaları ve ortaklaşa yürütülecek projelere (kompozisyon, resim, fotoğraf, duvar boyama, bilgi yarışmaları, bitki dikme, ağaçları etiketlendirme, tanıtım yazıları hazırlama vb.) ait talepler, Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı Müdürlüğü ile ortaklaşa mutabakatla yürütülebilecektir. Bu projelere katılan öğrencilerin, proje kapsamında, Park’a girişleri ücretsiz olacaktır.

09-10-201809-10-201809-10-201809-10-201809-10-2018

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.