İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aday Öğretmenler

Bağcılar Feyzullah Kıyıklık Engelliler Sarayı'nda aday öğretmenler için yemekli bir program düzenlendi. 
Aday Öğretmenler

24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle Bağcılar İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü ve Bağcılar Belediyesi tarafından yemekli bir program düzenlendi. Feyzullah Kıyıklık Engelliler Sarayı'nda aday öğretmenler onuruna verilen yemeğe Bağcılar Kaymakamı Sayın Mustafa Eldivan, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, Bağcılar Belediye Başkanı Sayın Lokman Çağırıcı, İlçe Millî Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz ve ilçe yöneticileri de iştirak etti. İlk Öğretmenler Günü'nü kutlayan aday öğretmenlerimiz oldukça heyecanlıydı. 

Bilime Sevdalı, Kültüre Meraklı Çocuklar

Programda bir konuşma yapan İl Millî Eğitim Müdürümüz Levent Yazıcı, "Bizler öğretmenler olarak Milli Eğitim Bakanlığı'nın hayata hazır, sağlıklı ve mutlu bireyler yetiştirme stratejisiyle çalışıyoruz. Bizler tutum ve davranışlarımızla, bakışlarımızdaki ifadeyle onlara kendilerinin ne kadar değerli olduklarını hissettirmezsek onları hakkıyla yetiştirmemiz mümkün olmayacak. Bizler hem bugünün hem geleceğin beceriyle donanmış ve bu becerileri insanların faydasına kullanabilen, bilime sevdalı, kültüre meraklı ama mutlaka ahlaklı çocuklar yetiştirme hedefiyle çalışma durumundayız. Bizim mesleğimiz sadece gelir elde etme sadece hayatımızı idame ettirebileceğimiz bir işin çok ötesindedir." dedi. 

İlçe Kaymakamı Mustafa Eldivan ise "Mesleğin başında İstanbul'da çalışıyor olmak büyük avantaj. Kaymakam olarak sizden isteğim hangi okulda olursanız olun gençlerimizi, çocuklarımızı geleceğe en iyi şekilde hazırlayın. Sizden en büyük isteğimiz o." diye konuştu.

Ev sahibi Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı da şunları söyledi: "Benim gözümde öğretmen toplumun önderidir. Gençlerin sizin hareketlerinizi örnek alacağını unutmayın. Bunun yanında Bağcılarımızın daha güzel seviyeye ulaşmasında çok değerli emeklerinizin olacağına inanıyorum. Bağcılar Belediyesi olarak eğitimi birinci önceliklerimiz arasına yer aldık. Rabbim güzel hizmetler yapmayı nasip etsin."

İl Millî Eğitim Müdürümüz Levent Yazıcı, programın sonunda aday öğretmenlerimize çiçek takdim etti.

24-11-201924-11-201924-11-201924-11-201924-11-2019

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.