İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

3 Aralık Dünya Engelliler Günü

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzce Dünya Engelliler Günü vesilesiyle Kadıköy Halk Eğitim Merkezi'nde bir program düzenledi
3 Aralık Dünya Engelliler Günü

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzce 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir etkinlik gerçekleştirildi. Kadıköy Halk Eğitim Merkezindeki etkinliğe İstanbul Milletvekili Sayın İffet Polat, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, Kadıköy İlçe Millî Eğitim Müdürümüz  Sayın Sadık Aslan, İl Millî Eğitim Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Şube Müdürümüz Sayın Fatma Şengül, yöneticiler, öğretmen, öğrenci ve velilerimiz katıldı.

Yeter ki Gönüller Engelli Olmasın

Program Abdullah Bilgingüllüoğlu, Şöhret Kurşunoğlu Özel Eğitim Meslek Okulu, Mediha Turhan Tansel Özel Eğitim Uygulama Okulu ve Kadıköy Hamit İbrahimiye Özel Eğitim Uygulama Okulu seramik çalışmaları ve resim sergisinin gezilmesiyle başladı. Ardından Ataşehir İbrahim Müteferrika Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kaynaştırma öğrencilerinin fotoğraf sergisi açıldı. Abdullah Bilgingüllüoğlu Özel Eğitim Meslek Okulu öğrencilerinin sunacağı zeybek gösterisinin ardından Yeditepe Özel Eğitim Meslek Lisesi Öğrencileri tarafından işaret dili ile İstiklal Marşını okundu.

Toplumumuzun merhamet ve şefkat toplumu olduğu belirten İstanbul Milletvekili İffet Polat, her zaman engellilerin yanında olduklarını belirterek, "Onlar bizim çok kıymetli. Özellikle bir merhamet ve şefkat toplumu inşa etmek istiyorsak onların varlığı bize güç katan bir unsur. İnanıyorum ki her engeli, sevgiyle muhabbetle birlikte aşacağız. Cumhurbaşkanımızın çok güzel bir sözü var. Diyor ki, 'Gönüller engelli olmadığı müddetçe engelli kardeşlerimizle aşamayacağımız hiçbir problem yoktur.' Ben de aynısını tekrar etmek istiyorum." dedi.

Farkındalık Düzeyini Artırmak

Etkinliğe katılan İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, özel çocuklarımızın sanat başta olmak üzere çok değişik alanlardaki faaliyetlerinin desteklenmesi gerekiyor. Farkındalık oluşturmanın önemine değin Yazıcı, "Farkındalık günü çalışmalarında bizlerin çok emek harcaması gerekiyor. Devletimizin ortaya koyduğu her hedefte okullarımız oldukça önemli. Çocuklarımıza ve topluma yönelik etkinliklerle özel çocuklarımızı muhakkak gündeme almamız gerekir. Farkındalık çalışmalarımızı her fırsatta tüm alanlarda iş birliği içinde olmalıyız. Hepimizin üzerine düşen sorumluluklar var. Sadece bugünde değil, aldığımız her kararda yaptığımız her uygulamada özel çocuklarımızı dikkate almalıyız. Bu konudaki beklentileri karşılamak için her türlü çalışmada birlikte hareket etmemiz şart." şeklinde konuştu.

Özel eğitimin önemine dikkat çeken Kadıköy İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Sadık Aslan ise özel öğrencilerimizle bir arada bulunmaktan mutlu olduklarını kaydetti. Çok güzel bir program hazırlandığını belirten İl Millî Eğitim Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Şube Müdürümüz Sayın Fatma Şengül ise konuşmasında, özel çocuklarımızın sevinçlerini paylaşmanın çok önemli olduğunu kaydetti. Destek eğitim açılışlarına değinen Şengül, özel eğitim alanında çok büyük çabalar sarf edildiğini belirtti. Ayrıca özel eğitim alt sınıflarının açılması başta olmak üzere atılan adımlara değindi.

Daha sonra Abdullah Bilgingüllüoğlu Özel Eğitim Meslek Okulu öğrencilerinin hazırladığı "Vatan Sevgisine Engel Yoktur" adlı tiyatro gösterisi sunuldu. Fidan sertifikasıtakdiminin yapılacağı program toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.                                                                   

03-12-201903-12-201903-12-201903-12-201903-12-201903-12-201903-12-201903-12-201903-12-201903-12-2019

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.