İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 98. yıl dönümü vesilesiyle kutlama mesajı yayımladı.    
29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Bugün istiklal ve istikbalimiz için milletçe verdiğimiz İstiklal Harbi'mizi zafere ulaştırmamızın ardından ilan ettiğimiz Cumhuriyet'imizin 98. kuruluş yıl dönümüdür. Cumhuriyet Bayramı'nı en içten duygularımla tebrik ediyorum.

Büyük bir mücadele, emek, sabır, samimiyet ve fedakârlık neticesinde ilan ettiğimiz Cumhuriyet Bayramı coşkusunu, milletçe hep beraber paylaşıyoruz. Hiç şüphesiz Cumhuriyet Bayramı'nı kutlamak, aynı zamanda bize 100. yılına biraz daha yaklaştığımızı ifade ediyor. Ülkemizi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarma hedefine ulaşmak için heyecanla, azimle, hep birlikte çalışıyoruz.

Geleceğe büyük bir ümit, inanç ve gayretle yürümek kararlılığı içerisindeyiz. Çok zor şartlarda başlattığımız İstiklal Harbi'mizi, yeni devletimizin kuruluşunu ilan ederek taçlandırdık. Bugün karşılaştığımız sıkıntıları da inşallah eğitim hedeflerimize ulaşarak geride bırakacağız. Şu hâlde söylenecek şey çok açıktır: Geleceğe ışık tutan eğitim felsefemizi bilgiden beceriye, beceriden görgüye fırsat eşitliği anlayışıyla erken çocukluk eğitiminden ortaöğretime tüm eğitim kademelerine taşıyacağız. İnanıyoruz ki bu doğrultuda zamanın ruhunu okuyan bir yaklaşımla kurumsal bir kültür oluşturmak daha fazla öğrenmeyi beraberinde getirecektir.

Ülkemizin zor bir coğrafya etrafında şekillenen ve dünya tarihiyle etkileşen bir yürüyüşü var. Milletimizin ortak eseri olan yönetim biçimi Cumhuriyet'imizi büyütmek, ülkemizin ve milletimizin güçlü yarınları için çalışmak, mücadele etmek, gerektiğinde fedakârlıkta bulunmak, hepimizin müşterek vazifesidir. Ancak bu sayede çocuklarımızın neşesi, ailenin sıhhati, toplumun huzuru, ülkemizin refahı daim olabilir.

Cumhuriyet'imizin kuruluşunun 100. yılına, değişen dünya şartlarını dikkate alarak eğitim ve öğretim hedeflerimize ulaşmış olarak girmek müşterek gayemiz. Cumhuriyetin özünü ifade eden "Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir." anlayışı ile birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi en üst seviyeye çıkararak geleceğe hep beraber yürüyeceğimize canı gönülden inanıyorum.

Bu duygularla, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bu toprakları bizlere vatan kılan tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi, istiklal ve istikbal mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kez daha rahmetle, minnetle yâd ediyorum.

Kutlu olsun hepimize 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'mız!

Levent YAZICI

İstanbul İl Millî Eğitim Müdürü 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.