İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz  Sayın Levent Yazıcı, 29 Ekim Cumhuriyetimizin kuruluşunun 96. Yıl dönümü vesilesiyle kutlama mesajı yayımladı.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Bugün, millet olarak istiklalimiz ve istikbalimiz için verdiğimiz son büyük mücadele olan İstiklal Harbimizi zafere ulaştırmamızın ardından ilan ettiğimiz Cumhuriyetimizin 96. kuruluş yıl dönümüdür. Tüm vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramını en içten duygularımla tebrik ediyorum.

Büyük bir mücadele, emek, sabır, samimiyet ve fedakârlık neticesinde 29 Ekim 1923'te ilan ettiğimiz Cumhuriyetimizin 96. kuruluş yıl dönümü coşkusunu, milletçe hep beraber paylaşıyoruz.

Cumhuriyetimizin 96. yıl dönümünü kutlamak, aynı zamanda bize 100. yılı olan 2023'e biraz daha yaklaştığımızı ifade ediyor. Ülkemizi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün veciz bir şekilde ifade ettiği "muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarma" mücadelesini, heyecanla, azimle ve hep birlikte sürdürüyoruz. Cumhuriyetimizin 100. yılını, Millî Eğitim Bakanlığı'mızın eğitim-öğretimdeki atılım ve şahlanış stratejisinin yol haritasını oluşturan 2023 Vizyonu'nun önemine ve ortaya koyduğu hedeflere uygun kutlamayı planlıyoruz. Geçen yıl olduğu gibi bu eğitim öğretim yılında da ülkemizin 2023 Eğitim Vizyonu hedeflerine ulaşmak için hep birlikte çalışmak ayrı bir önem taşıyor.

Geleceğe büyük bir ümit, inanç ve gayretle yürümek azmi ve kararlılığı içerisindeyiz. 1919'da çok zor şartlarda başlattığımız İstiklal Harbimizi, 1923'te nasıl yeni devletimizin kuruluşunu ilan ederek taçlandırdıysak, bugün karşılaştığımız sıkıntıları da, inşallah, 2023 hedeflerimize ulaşarak geride bırakacağız.  Eğitim felsefemizi ve hedeflerimizi topluca izleyebilme imkânı sunan 2023 Eğitim Vizyon Belgemizin dört temel sütunu; öğrenci, ebeveyn, öğretmen ve okul üzerinden müfredatı; bilgiden beceriye, beceriden görgüye taşıyacağız. İnanıyoruz ki, bu doğrultuda zamanın ruhunu okuyan bir yaklaşımla kurumsal bir kültür oluşturmak daha fazla öğrenmeyi beraberinde getirecektir.

Milletimizin ortak eseri Cumhuriyetimize sahip çıkmak, ülkemizin ve milletimizin güçlü yarınları için çalışmak, mücadele etmek, gerektiğinde fedakârlıkta bulunmak, hepimizin müşterek vazifesidir. Ancak bu sayede çocuklarımızın neşesi, ailenin sıhhati, toplumun huzuru, ülkemizin refahı daim olabilir.

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılına, hem 2023 Eğitim Vizyonu'muzdaki eğitim ve öğretim hedeflerimize ulaşmış, hem de birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi en üst seviyeye çıkarmış olarak gireceğimize canı gönülden inanıyorum. 

Bu duygularla, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bu toprakları bizlere vatan kılan tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi, istiklal ve istikbal mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kez daha rahmetle, minnetle yâd ediyorum.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.

Levent YAZICI                   

İstanbul İl Millî Eğitim Müdürü      

 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.