İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

  İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle bir mesaj yayımladı.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Türkiye Büyük Millet Meclisimizin açılış tarihi, hâkimiyet-i milliye ve aziz milletimiz için olduğu kadar, çocuklarımız için de bir umut ışığıdır. 23 Nisan 1920 tarihi gibi çok önemli bir günün çocuklarımıza armağan edilmesi tesadüfi bir karar değildir. Tarihi bir kaynak olarak fotoğraflar bazen bizlere sadece bir ânın duygusunu yansıtmaz hatta kimi zaman bir fotoğraf karesi bütün bir çağın ruhunu ve geleceği gözler önüne serebilir.

Türkiye Büyük Millet Meclisimizin dualarla açıldığı o tarihi günün anısını yansıtan kimi fotoğraflara dikkatle bakıldığında çocukları hemen fark etmemek mümkün değildir. 23 Nisan'a işte bu fotoğraf karesi çerçevesinde baktığımızda çok daha farklı bir anlam görürüz. Meclisimiz çocuklarla açılmış, çocukların istikbali için mücadele yürütmüş ve zamanı geldiğinde de o günün çocuklarına ülkenin idaresini teslim etmiştir. Asıl önemli olan buradan hareketle varacağımız gelecektir.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında alınan tedbirler dolayısıyla 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını evlerimizde kutluyoruz. Bu süreçte yüreklerimizin birlikte attığından hiç şüphem yok. O nedenle bu coşkuyu rengârenk bir program kuşağıyla bayramın neşesini her evdeki çocuğumuza iletecek TRT EBA TV ekranlarında el eleymiş gibi yaşayacağız. İstiklal Marşımızı ve 23 Nisan'ın 100. yıl dönümüne özel olarak hazırlanan marşı bu yıl evlerde hep birlikte söyleyeceğiz.  Hep beraber  "Yüzyıllar yaşa 23 Nisan" diyeceğiz.

Bizler çocuklarımızı ilgilendiren bütün alanlarda ortak kültürümüz doğrultusunda sağlıklı ve mutlu yarınlara ulaşmak için hep beraber çalışıyoruz. Böylece onlara iki kalıcı mirası; köklerini ve kanatlarını verebilir, gururla, sevinçle yarınlar bizim diyebiliriz.

Bu duygular içerisinde tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını canı gönülden kutlarken hepinize sağlıklı günler diliyorum, başarılı bir gelecek temenni ediyorum.

Bu vesileyle Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 100. yıl dönümünde tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle, minnetle anıyorum. 23 Nisan 1920'de açılan Meclisimizin ilk Başkanı, İstiklal Harbimizin Başkomutanı, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal'i ve silah arkadaşlarını da hürmetle ve rahmetle yâd ediyorum.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı hepinize, hepimize kutlu olsun.

Levent YAZICI

İstanbul İl Millî Eğitim Müdürü

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.