İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

İl Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle bir mesaj yayımladı.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Türkiye Büyük Millet Meclisimizin açılış tarihi, hâkimiyet-i milliye ve aziz milletimiz için olduğu kadar, çocuklarımız için de bir umut ışığıdır. Hiç şüphesiz 23 Nisan 1920 tarihi gibi çok önemli bir günün çocuklarımıza armağan edilmesi tesadüfen alınmış bir karar değildir. Tarihi bir kaynak olarak fotoğraf bazen bir ânın duygusunu yansıtmaz, ama bazen tek bir fotoğraf karesi bütün bir çağın ruhunu ve geleceği gözler önüne serebilir.

Türkiye Büyük Millet Meclisimizin dualarla açıldığı o tarihi günün anısını yansıtan fotoğraflara dikkatle baktığınızda, çocukları hemen fark edeceksiniz. 23 Nisan’a işte bu fotoğraf karesi çerçevesinde baktığımızda çok daha farklı bir anlam görürüz. Meclisimiz çocuklarla açılmış, çocukların istikbali için mücadele yürütmüş ve zamanı geldiğinde de o günün çocuklarına ülkenin idaresini teslim etmiştir. Aslolan buradan hareketle varacağımız gelecektir.

Bizler dünyanın en büyük mutluluğu çocuklarımızı ilgilendiren bütün alanlarda ortak kültürümüz doğrultusunda mutlu yarınlara ulaşmak için hep beraber çalışıyoruz. Millet ödevimizin bir parçası olan çocuklarımızın fiziksel, zihinsel, ruhsal, ahlaki ve sosyal gelişmesi açısından önemli olan çalışmalarımızı kararlılıkla sürdürüyoruz. Ancak bu sayede onlara iki kalıcı mirası; köklerini ve kanatlarını verebileceğimize inanıyoruz. Unutmayalım ki, çocuklar olmasaydı insanlığı bu kadar sevemezdik. Bu duygular içerisinde tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını canı gönülden kutluyorum.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 99. yıldönümünde tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle, minnetle anıyorum. 23 Nisan 1920’de açılan Meclisimizin ilk Başkanı, İstiklal Harbimizin Başkomutanı, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü ve silah arkadaşlarını da hürmetle ve rahmetle yâd ediyorum.

 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı hepimize kutlu olsun. 

                                                                    Levent YAZICI

                                                                  İstanbul İl Millî Eğitim Müdürü

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.