İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü mesajı yayımladı.
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü

İç evlerimizin pencerelerinin birer birer açıldığı 21 Mart, down sendromlu çocuklarımız için çabaların yoğunlaştığı, neler yapılabileceğinin konuşulduğu bir gün olması bakımından değerli. Unutmayalım ki insan yaşadıkça öğrenci olur. Yeni okullara, yeni yolculuklara ve yeni hayatlara… Bugün baharın müjdecisi olduğu kadar merhamet duygusu gelişkin, karşılıksız seven ve sadece sevilmeyi hak eden çocuklarımız için yapabileceklerimizi de hatırlatır bizlere. Sevgileri sonsuz, saf ve gerçektir onların, bu yüzden hayat daha anlamlıdır.

Eğitim ortamlarımızda tüm çocuklarımızın olduğu gibi down sendromlu çocuklarımızın ve gençlerimizin  de hayatı öğrenmeleri, gerekli becerileri kazanmaları nihayetinde kendi ayakları üzerinde durabilmeleri için çaba harcıyoruz.  Bu çerçevede her eğitim kademesinde hizmet veriyoruz.  Şunun farkındayız ki, her çocuğumuz özeldir, her çocuğumuz mutlaka bir şeyleri başarır.

21 Mart Dünya Down Sedromu Farkındalık Gününde çocuklarımızın ve ailelerinin yanında olmaktan mutluluk duyduğumuzu belirtmek isterim. Bugünün hayatımızı şiire dönüştüren kucaklaşmalara vesile olmasını temenni ediyorum.

Levent YAZICI

                                                                                             İstanbul İl Millî Eğitim Müdürü

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.