İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Töreni Yapıldı

Bakırköy Hamdullah Suphi Tanrıöver İlkokulu’nda 15 Eylül 2014 Pazartesi günü gerçekleştirilen 2014 -2015 eğitim öğretim yılı açılış törenine...
2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Töreni Yapıldı

Bakırköy Hamdullah Suphi Tanrıöver İlkokulu’nda 15 Eylül 2014 Pazartesi günü gerçekleştirilen 2014 -2015 eğitim öğretim yılı açılış törenine,  İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız, Bakırköy Kaymakamı Mehmet Adem Öztürk, Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, il ve ilçe milli eğitim müdürlüğü yöneticileri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve velileri katıldı.

 

Törende bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız  konuşmasında Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) yerleştirmelerine değinerek şöyle dedi:


“İstanbul’da 2 milyon 600 bin civarında öğrenci için, 5 bin 382 civarındaki okulda 71 bin 724 derslikte 123 bin 484 öğretmenlerle eğitim öğretim yılı başladı.  Biz eğitim öğretime ve okula hazırlık anlamında onların bakım, onarım, donanımlarını giderme gayreti içinde olduk. TEOG sonuçlandı. Çocuklar eğitimlerine bugün başladı. Nakil süreci devam diyor. İki hafta boyunca  öğrenciler yaptıkları tercih noktasında kayıtlarını daha iyi bir okula, daha üst  okul taşıyabilirler. Evlerinden daha uzaklar okullara yerleştirilmiş olan çocuklarımızın da tercihlerini yaparak, kayıtlarını adreslerine en yakın okullara taşıma imkanı var. Nakil yönetmeliğini değiştirildi, böylece Bakanlık velileri rahatlatacak birtakım adımları atmış oldu. Bu anlamda eğitim süreci devam ediyor.”

Ders kitaplarının dağıtıldığını ve okullarda bir sorun olmadığını anlatan Yıldız, belediyelerin de eğitime gönüllü olarak destek verdiğini hatırlattı. Özel okul teşviklerine de değinen Yıldız, bu imkandan yararlanmak için müracaatların devam ettiğini söyledi. Dershanelerin dönüşüm süreciyle birlikte okullarda halk eğitim merkezleri aracılığı ile kurslar açılacağını da dile getirdi. Yıldız, Başta sevgili öğrencilerimiz olmak üzere eğitim emekçisi öğretmenlerimize, yöneticilerimize ve velilerimize yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Törende yapılan protokol konuşmalarının ardından okulun 4. sınıf öğrencilerini temsilen iki öğrenci, 1. sınıfları temsilen iki öğrenciye çiçek vererek ‘hoş geldiniz’ dedi. Folklor gösterileri ve şiir okunmasından ardından sınıfları tek tek dolaşıp öğrencilerle bol bol sohbet eden protokol mensupları ve İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız kitap öğrencilere hediye ederek fotoğraf çektirdi.

 

açılışaçılışaçılışaçılışaçılışaçılışaçılışaçılışaçılışaçılış

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 455 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.