İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

1. Uluslararası Şiir Şöleni

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzle Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şubesi iş birliği ile 21 Mart Dünya Şiir Günü'nde uluslararası öğrenciler çevrim içi bir araya geldiler.
1. Uluslararası Şiir Şöleni

Öğrencilerin bahar başlangıcında motivasyonlarını artırma amacını taşıyan programın yöneticiliğini Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Başkanı Mahmut Bıyıklı yaptı.  İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Levent Özil 2023 Eğitim Vizyonu hedefleri doğrultusunda kültür ve sanatla öğrencilerin desteklenmelerinin çok büyük bir önem taşıdığına değindi. Sağlıklı günlerde bu programın daha geniş katılımla her yıl devamlılığının sağlanmasını ümit ettiklerini belirtti.  Şiirinin edebî gücünü, temanın birleştirici yanını dikkate aldığımızda ihtiyaç duyduğumuz birlik ve beraberlik duygusunun ön plana çıktığı programda İstanbul'da okuyan farklı coğrafyalardan gelen öğrenciler istiklal duygusunun etrafında buluştular.

Hayat Okumaya Değer ve İstanbul'u Okuyorum Projelerinin katkılarıyla İstiklâl Marşı'nın 100. yılına ithafen yapılan şiir şöleninde uluslararası öğrenciler ülkelerindeki millî şairlerin şiirlerini ülkelerinin müzikleri eşliğinde seslendirdiler.Azerbaycan, Arakan, Arnavutluk, Ürdün, Filistin, Kırgızistan, Madagaskar, Afganistan, Mısır, Endonezya, Nijer, Makedonya ve Türkiye'nin katıldığı bu yıl ilki gerçekleştirilen uluslararası şiir şöleninin teması "İstiklale Adanmış Şiirler" şeklinde belirlendi.  Gönül coğrafyamızın öğrencilerininbahar başlangıcını ve İstiklal Marşı'nın 100. yılını büyük bir coşkuyla kutladıkları programı şair Özgür Çoban ve İsmail Göktürk şiirleriyle renklendirdi.

 

24-03-202124-03-202124-03-202124-03-2021

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.